Nákupní košík Položek: 0
Cena: 0 Kč
PorovnatPorovnat0

Moderní způsoby hojení ran

Již více jak tisíc let je znám blahodárný účinek mokrého hojení ran. V dnešní době nám k rychlému hojení ran pomáhají zejména hydrogely. Schopnost hydrogelu přijímat a vydávat vodu je značná. Za 150 minut od nanesení přijme tekutiny v množství 100 % svého naneseného objemu a za stejný čas dokáže hydrogel uvolnit stejnou část vody ze svého objemu.

Po nanesení na vlhkou ránu hydrogel přijme tekutiny, které se tvoří v poraněném místu, sníží vlhkost, zlepší mikroprostředí rány a tím zlepší podmínky pro obnovu poraněné pokožky. Sekrece je během čistící fáze obnovy přirozené a žádoucí, ale nadměrné množství exsudátu proces obnovy zpomaluje. Hydrogel přijímá tento infikovaný sekret z rány a vstřebává jej do svého polymerního řetězce, tím ránu detoxikuje.

Suchá rána je pro proces obnovy velmi nepříznivá fáze. Granulační i epitelizační fáze potřebují vlhkost. Po nanesení na suchou ránu hydrogel uvolňuje do poranění vodu, chrání před vyschnutím a brání před vstupem sekundární infekce. Na suché ráně hydrogel zvýší vlhkost, zlepší podmínky mikroprostředí a zrychlí obnovu.

Akutol™ Plantagel Home je hydrogel, který přijímá a vydává vodu, ovlivňuje mikroprostředí rány a tím stimuluje rychlost čistící, granulační a epitelizační fáze obnovy poranění. Přirozeně kyselé pH zabraňuje rozmnožování mikroorganismů a vzniku zánětů. Vrstva naneseného gelu na poranění vytváří mechanickou bariéru, které brání poranění před zevními vlivy, ale umožňuje přirozenou perspiraci kůže. Vytvořené mikroprostředí zrychluje  proces obnovy poranění a snižuje možnost vzniku jizev.

Hyaluronan sodný, D-Panthenol, vitamin E a hydrolizovaný elastin komplexním způsobem ovlivňují vlhkost a elasticitu postiženého místa a tím urychlují proces obnovy poranění.

Extrakty z kaštanu koňského a kostivalu lékařského, rakytníkový a makadamiový olej změkčují postižené místo, působí antioxidačně a tím ovlivňují rychlost obnovy poraněného místa. Změkčující a hydratační účinky obsažených látek brání vzniku jizev. Chladivý účinek po nanesení gelu na postižené místo zmírňuje jeho bolest. Přírodní výtažky mají zejména regenerační účinky, podporují schopnost přirozené hydratace a mají protizánětlivý efekt.

Zákaznická nabídka

Vše o nákupu

O firmě

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu
u správce daně online, v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
Infomrace o využívaní webu

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Informace, jak tyto stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací